LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja e Ardian Nikulajt/ Autoritetet dorëzojnë celularin e portugezit, detajet nga hetimet

30 Nëntor 2023, 11:32, Kronika CNA

Vrasja e Ardian Nikulajt/ Autoritetet dorëzojnë celularin e

Autoritetet marokene u kanë dorëzuar autoriteteve shqiptare celularin e portugezit Ruben Saraiva, protugezit, i cili dyshohet se kreu krimin, duke vrarë me breshëri plumbash Nikulajn në lokalin tij.

Nga zbërthimi i bisedave të portugezit me anëtarë të tjerë të grupit do të zbulojnë më tepër detaje dhe do të ndihmojnë hetimet për këtë ngjarje.

Autoritetet marokene kanë kërkuar nga drejtësia shqiptare prova shtesë në lidhje me kërkesën për ekstradim të portugezit në Shqipëri.

Kujtojmë se vrasja e Ardian Nikulajt ndodhi në prill të vitit 2023. Nikulaj ndodhej në lokalin e tij ku vrasësi me pagesë hyri në lokal dhe zbrazi pistoletën ndaj tij.

Për këtë ngjarje të arrestuar në Britaninë e Madhe janë Edmond Haxhia, Stephen Hunt, Thomas Mithan, Harriet Bridgeman dhe Harry Simson, për të cilët akoma nuk ka një vendim ekstradimi në Shqipëri./ CNA

 

Lajmet e fundit nga