LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

29 të arrestuar në 72 orë/ Balla: Godasim kontigjentin e rrezikshëm

30 Nëntor 2023, 11:29, Kronika CNA
29 të arrestuar në 72 orë/ Balla: Godasim kontigjentin e
Foto nga arrestimet

29 persona janë arrestuar vetëm gjatë 72 orëve të fundit në vend dhe ky është një megaoperacion që ka në fokus largimin e kontigjentit të rrezikshëm nga komuniteti.

Është ky reagimi i ministrit të Brendshëm, Taulant Balla, i cili u referohet operacioneve “Tempull” e “Sundimi i Ligjit” të cilët vijojnë prej disa ditësh në vend.

“29 të arrestuar dhe të proceduar në 72 orët e fundit, në Durrës, Vlorë, Elbasan, Kavajë, Tiranë, Muriqan dhe Rinas, në kuadër të operacioneve “Tempulli” dhe “Sundimi i ligjit”. Operacioni “Sundimi i ligjit” po largon çdo ditë nga komunitetet personat me rrezikshmëri të lartë, persona në kërkim apo ata të cilët posedojnë armë pa leje.  Goditja e kultivuesve dhe shpërndarësve të lëndëve narkotike vijon çdo ditë, me qëllimin e mbrotjes së shëndetit të të rinive dhe çdo qytetari tjetër nga rreziku që sjell përdorimini tyre. #PaketaeSigurisë shkolla është e lidhur ngushtësisht me operacionin e Policisë së Shtetit “Tempulli”, duke synuar pastrimin e perimetrit të sigurisë së shkollave nga shpërndarësit e drogës”, - shkruan Balla.

Nën prangat e policisë për armëmbajtje pa leje apo shpërndarje të lëndëve narkotike nga nisja e operacionit deri më tani janë arrestuar mbi 100 persona në të gjthë vendin./CNA

 

Lajmet e fundit nga