LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Makina përplaset me kamionin/ 6 të plagosur në Kroaci, mes të cilëve 4 shqiptarë

29 Nëntor 2023, 12:35, Kronika CNA
Makina përplaset me kamionin/ 6 të plagosur në Kroaci, mes
Foto nga vendi i aksidentit

Një aksident ka ndodhur në Kroaci ku kanë mbetur të plagosur 6 persona, mes të cilëve 4 shqiptarë. 

Mediat vendase raportojnë se një 22-vjeçar shqiptar, me qëndrim të përkohshëm në Republikën e Kroacisë, i cili drejtonte automjetin tip "Volkswagen Caddy" është përplasur me një kamion me targa të Slavonskobrodit që drejtohej nga një boshnjak, në qytetin e ?rnec Dugoselski.

Në aksident kanë mbetur të plagosur rëndë të dy drejtuesit dhe katër pasagjerët e veturës, tre shtetas shqiptarë me vendbanim të përkohshëm në Republikën e Kroacisë, të moshës 41, 43 dhe 45 vjeç dhe një shtetas nepalez, 26 vjeç.

Nuk dihen detaje të tjera për aksidentin./CNA

 

 

 

 

Lajmet e fundit nga