LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksident në Sarandë-Kardhiq/ Përmbyset makina, shoferi braktis automjetin

29 Nëntor 2023, 09:56, Kronika CNA
Aksident në Sarandë-Kardhiq/ Përmbyset makina, shoferi braktis
Foto nga vendngjarja

Një automjet ka dalë nga rruga dhe për rrjedhojë është përmbysur gjatë orëve të natës në rrugën Sarandë-Kardhiq. Më pas drejtuesi i mjetit e ka braktisur atë dhe është larguar nga vendi i ngjarjes.

Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur Qafa e Gjinos, në rrugën nacionale Sarandë-Kardhiq dhe mjeti i aksidentuar është me targa rumune.

Autoritetet ende nuk kanë rënë në gjurmët e drejtuesit të automjetit apo personave që udhëtonin me të pasi pas ngjarjes, automjeti është braktisur në vendin e aksidentit.

Në këtë rrugë ndonëse janë kryer punime madje edhe është bërë zgjerimi i saj mungon sinjalistika, çka mund të jetë edhe shkaku i përmbysjes së këtij automjeti./CNA

 

Lajmet e fundit nga