LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Alarm për bombë në Bruksel/ Mbyllen 27 shkolla

27 Nëntor 2023, 11:27, Kronika CNA
Alarm për bombë në Bruksel/ Mbyllen 27 shkolla
Foto ilustruese

Shumë shkolla belge në Bruksel dhe rajonin Brabant do të qëndrojnë të mbyllura për nxënësit, këtë të hënë, pas një alarmi për bombë gjatë mbrëmjes së të dielës.

Ky njoftim është bërë i ditur nga organi i administratës Wallonie-Bruxelles Enseignement në faqen e tij të internetit.

27 shkollat, të cilat autoriteti organizator vendosi mbylljen “në respekt të rreptë të parimit të kujdesit”, po inspektohen nga policia me informacione të mëtejshme që priten gjatë ditës./ CNA

Lajmet e fundit nga