LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Implikimi i oficeres Babameto në grupin kriminal / Klodiana Lala: E kreu veprën penale kur ishte në Interpol

25 Nëntor 2023, 10:45, Kronika CNA

Implikimi i oficeres Babameto në grupin kriminal / Klodiana Lala: E kreu

Gazetarja Klodiana ka zbardhur një detaj të ri nga implikimi i oficeres Jonida Babameto në grupin kriminal ku ishte i përfshirë shefi i krimeve Dedan Gjoni dhe eksponentë të tjerë të botës së krimit,m të cilët u zbuluan nga çkodimi i aplikacionit SKY.

Sipas gazetares Klodiana Lala dyshohet se Babameto e ka kryer veprën penale në kohën kur ishte në Interpol.  Dedan Gjoni i shkruante dhe i kërkonte të verifikonte nëse ka të skeduar në Shqipëri

E ftuar në Euroneës, gazetarja thotë se gjykata e ka lënë në masë të lehtë sigurie se nuk e ka patur shumë të qartë se çfarë po ndodhte me informacionet.

“Dyshohet se e ka kryer veprën penale në kohën kur ishte në Interpol. Dedan Gjoni i shkruante dhe i kërkonte të verifikonte nëse ka të skeduar në Shqipëri.

Dedan Gjoni ka patur SKY. Të gjitha bisedat dalin SKY.

Gjykata e ka lënë në masë më të lehtë se nuk e ka patur shumë të qartë se çfarë po ndodhte me informacionet”, është shprehur Klodiana Lala./ CNA

Lajmet e fundit nga