LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I dehur në timon, shoferi tenton të korruptojë policin me 2 mijë lekë

26 Nëntor 2023, 13:11, Kronika CNA
I dehur në timon, shoferi tenton të korruptojë policin me 2
Momenti kur shoferi tenton të korruptojë policin

Një person i dehur që drejtonte automjetin është ndaluar nga policia në kryeqytet. Pas ndalimit drejtuesi i mjetit ka tentuar të korruptojë punonjësit e Policisë duke u ofruar një shumë parash me qëllim shmangien e gjobës.

Së fundmi, në Bulevardin "Gjergj Fishta", në Tiranë, efektivët e Policisë Rrugore kanë ndaluar një shtetas që drejtonte automjetin në gjendje të dehur, i cili me qëllim shmangien e ndëshkimit ligjor, ka tentuar të korruptojë punonjësit e Policisë, duke i ofruar një shumë parash. Ky veprim jo vetëm që shkel ligjin, por minon edhe besimin në institucionet tona. Jemi të ndërgjegjshëm dhe zgjedhim rrugën e drejtësisë dhe integritetit,” – thuhet në njoftimin e Policisë e cila ka shpërndarë edhe pamjet e ndalimit të drejtuesit të mjetit./CNA

Lajmet e fundit nga