LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Skema e vjedhjes së argjendarisë në Kamëz/ Tre të armatosur thyen xhamat, shoferi i "X6" i ruante me automatik

29 Nëntor 2023, 12:33, Kronika CNA
Skema e vjedhjes së argjendarisë në Kamëz/ Tre të
Foto ilustruese

Hetimet për vjedhjen e argjendarisë në Kamëz vijojnë, ku ende nuk janë zbardhur identitetet e personave që kanë kryer grabitjen me armë.

Sipas asaj që raportohet në mediat në grabitjen e argjendarisë janë të implikuar 4 persona.

Skema është e tillë që, tre persona të armatosur kanë thyer xhamat e rafteve ku mbaheshin bizhuteritë dhe i kanë marrë ato, ndërsa autori i katërt ka qenë shoferi i "X6", i cili i ruante me automatik dhe kërcënonte pronaren e argjendarisë.

Mësohet se gjatë momentit që janë larguar autorëve u kanë rënë disa kuti bizhuterish, dhe grupi hetimor po punon për të gjetur gjurmë të tyre në këto bizhuteri dhe për identifikimin e autorëve.

Gjatë grabitjes brenda argjendarisë kanë qenë pronarja dhe bashkëshortja e djalit të saj, e cila është munduar të përplaset me ta, por më pas është tërhequr për shkak se autorët ishin të armatosur./ CNA

 

Lajmet e fundit nga