LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Operacioni Kombëtar “Tempulli”/ Reagon Balla: Vendosi para drejtësisë edhe tetë persona

5 Nëntor 2023, 14:13, Aktualitet CNA

Operacioni Kombëtar “Tempulli”/ Reagon Balla: Vendosi para

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka reaguar lidhur me rezultatet e shënuara në disa qarqe të vendit në kuadër të Operacionit Kombëtar “Tempulli”.

Balla thotë se Policia e Shtetit ka shënuar një fund jave me rezultate të kënaqshme në disa qarqe teksa përmend personat që kanë rënë në pranga dhe veprat penale të kryera nga ana e tyre.

“Policia e Shtetit ka shënuar një fund jave me rezultate të kënaqshme në disa qarqe. Operacioni Kombëtar “Tempulli” ka vijuar të vendosë para drejtësisë edhe tetë persona të tjerë gjatë natës së mbrëmshme në Tiranë për shpërndarje lëndësh narkotike, një person në Durrës për armëmbajtje pa leje dhe posedim lëndësh narkotike. Janë ndaluar dy persona në kërkim në Korçë dhe Berat, tre persona në Gjirokastër për heqje të paligjshme të lirisë dhe një person i proceduar në Pikën e Kalimit Kufitar Morinë për mosdeklarim të një shume të konsiderueshme të hollash.”, shkruan Balla në rrjetet sociale./ CNA

Lajmet e fundit nga