LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbajtën peng 19-vjeçarin në makinë dhe e dhunuan/ Kapen 3 autorët

5 Nëntor 2023, 12:33, Aktualitet CNA
Mbajtën peng 19-vjeçarin në makinë dhe e dhunuan/ Kapen 3
Foto ilustruese

Tre persona janë vënë në prangat e policisë pasi akuzohen se i hoqën lirinë një 19-vjeçari, në automjet, ku dhe ushtruan dhunë ndaj tij.

Kallëzimin për ngjarjen e ka bërë vetë 19-vjeçari.

3 shtetasit e kishin marrë me forcë në një automjet dhe kishin ushtruar dhunë ndaj tij, për shkak të një konflikti për motive të dobëta, ndërmjet tyre.

Si rezultat, u kapën dhe u vunë në pranga shtetasit M. M., 41 vjeç, banues në Gjirokastër dhe K. Xh., 25 vjeç, banues në Vlorë, si dhe një shtetas 15 vjeç (djali i shtetasit M. M.), për veprat penale “Heqja e paligjshme e lirisë”, “Vetëgjyqësia” dhe “Dëmtime të tjera me dashje”.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër, për veprime të mëtejshme./ CNA

Lajmet e fundit nga