LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Gjykata i caktoi masën “arrest me burg”/ Kapet 59-vjeçari, i shpallur në kërkim për mashtrim me pasoja të rënda

29 Nëntor 2023, 14:27, Kronika CNA
Gjykata i caktoi masën “arrest me burg”/ Kapet
Foto ilustruese

Policia kufitare e Qafë-Thanës ka ndaluar shtetasin B.D., 59 vjeç, i shpallur në kërkim.

Ky shtetas akuzohet për veprat penale mashtrim me pasoja të rënda dhe i ishte caktuar masa e sigurisë arrest me burg nga Gjykata e Shkallës së Parë e Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan.

“Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Qafë Thanë, në dalje të Republikës së Shqipërisë, ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim B. D., 59 vjeç, banues në Elbasan, të cilit Gjykata e Shkallës së Parë e Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan i ka caktuar masën e sigurisë "Arrest në burg", për veprën penale "Mashtrimi", me pasoja të rënda. Veprimet e mëtejshme procedurale do të kryhen nga specialistët për Hetimin e Krimeve Ekonomiko-Financiare të DVP Elbasan”, njoftoi policia./ CNA

Lajmet e fundit nga