LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

La makinën përmbys dhe nuk njoftoi policinë/ Kush është shoferi që u largua nga vendi i ngjarjes

29 Nëntor 2023, 15:39, Kronika CNA
La makinën përmbys dhe nuk njoftoi policinë/ Kush është
Aksidenti në Sarandë

Detaje të reja kanë dalë nga aksidenti që ndodhi mëngjesin e sotëm në vendin e quajtur Qafa e Gjinos, në rrugën nacionale Sarandë-Kardhiq, ku e gjet e aksidentuar një makinë. 

Policia njofton se pas aksidentit, shoferi ka arritur të dalë nga mjeti pa lëndime dhe është larguar nga vendi i ngjarjes. 

Mësohet se personi, i cili u largua pasi makina që ai drejtonte përfundoi përmbys, është punonjës i shërbimeve të FRONTEX, L.D., 35 vjeç.

“Ka nisur procedimi në gjendje të lirë, për veprat penale 'Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor' dhe 'Largimi nga vendi i aksidentit', për shtetasin L. D., 35 vjeç, banues në Rumani (punonjës i shërbimeve të FRONTEX, jashtë shërbimit), pasi gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm, në aksin rrugor Gajdar-Shijan, ky shtetas ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe si pasojë, automjeti ka dalë nga rruga”, njofton policia./CNA

Lajmet e fundit nga