LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nxorën të dhënat dhe pagat e qytetarëve/ Gjykata jep vendimin për 4 ish-zyrtarët

29 Mars 2023, 10:50, Kronika CNA
Nxorën të dhënat dhe pagat e qytetarëve/ Gjykata jep
Foto ilustruese

Gjykata e Tiranës ka marrë vendimin për ish-zyrtarët që akuzohen për publikimin e pagave dhe të dhënave të qytetarëve.

Gjykata ka vendosur shërbim prove përkatësisht, Eni Qirjako, 32 muaj shërbim prove; Andi Agaraj, 4 vite shërbim prove.

Ndërsa përmbaruesit privatë të cilët blenë të dhënat, Klodian Sota dhe Endri Ikonomi, u dënuan gjithashtu me 32 muaj shërbim prove./ CNA.al

Lajmet e fundit nga