LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Policia: 100 mijë euro shpërblim kush informon për autorët e sulmit ndaj "Top Channel"

28 Mars 2023, 10:34, Kronika CNA
Policia: 100 mijë euro shpërblim kush informon për autorët e
Foto ilustruese

Policia e Tiranës ka zbuluar detaje nga itinerari i autorëve që kryen sulmin ndaj "Top Channel".

Sipas të dhënave nga policia rezulton se në orën 00:27 të datës 27.03.2023, automjetit i autorëve është fiksuar nga kamerat e sigurisë, në zonën e Kasharit. Ky automjet ka lëvizur në rrugën dytësore të autostradës Durrës-Tiranë, ka dalë përballë godinës së televizionit "Top Channel" dhe në atë moment autorët kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të godinës së televizionit.

Autorët, pasi kanë qëlluar me armë zjarri, janë larguar me shpejtësi përsëri nëpërmjet rrugës që kanë ardhur, për në drejtim të Durrësit, dhe në orën 00:36 janë fiksuar nga kamerat e sigurisë në zonën e Kasharit. Në orën 00:55, shërbimet e Komisariatit të Policisë Kavajë kanë marrë njoftim për djegien e një automjeti, në autostradën Durrës-Rrogozhinë, në vendin e quajtur “Përroi i Agait”.

Pas zbardhjes së itinerarit, policia bën me dije se është vendosur 100 mijë euro shpërblim për çdo informacion të vlefshëm që do të çojë në identifikimin e autorëve./ CNA.al

Lajmet e fundit nga