LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Agresion kriminal ndaj 'Top Channel'"/ Rama: Të përgjigjen agjencitë ligjzbatuese

27 Mars 2023, 08:55, Kronika CNA
"Agresion kriminal ndaj 'Top Channel'"/ Rama: Të
Foto ilustruese

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas atentatit ndaj godinës së "Top Channel" ku mbeti i vrarë roja i sigurisë.

Rama e ka quajtur këtë një akt agresioni kriminal dhe kërkon përgjigje nga agjencitë ligjzbatuese.

“Agresioni kriminal ndaj 'TCH' me pasojë edhe një humbje jete të personelit të sigurisë, kërkon përgjigje të qartë nga agjencitë ligjzbatuese! Ngushëllime familjes së të ndjerit dhe krejt bashkësisë së 'TCH', e cila meriton solidaritetin e të gjithëve në këtë moment kaq shqetësues!”, shkruan Rama në rrjetet sociale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga