LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Të shtëna me armë në Mamurras/ Qëllohet drejt një banese

25 Mars 2023, 20:01, Kronika CNA

Të shtëna me armë në Mamurras/ Qëllohet drejt një

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Mamurrasit ku dyshohet se P. N. dhe R. Gj kanë kanosur me armë zjarri shtetasin  Sh. N. dhe kanë qelluar me armë drejt banesës së tij.

Policia njofton se dy autorët janë shpallur në kërkim dhe në vendgjarje kanë mbërritur dhe Forcat Operacionale të DVP Lezhë dhe FNSH Shkodër.

"Kanosën me armë zjarri, një shtetas, pas një konflikti të çastit për motive të dobëta, Policia e Kurbinit identifikon dhe shpall në kërkim 2 autorët e dyshuar.

Rreth orës 19:00, në lagjen “Demokracia”, Mamurras, pas një konflikti të çastit për motive të dobëta, shtetasit P. N. dhe R. Gj., banues në Mamurras, kanë kanosur shtetasin Sh. N., duke qëlluar me armë zjarri në drejtim të banesës së tij.

Me marrjen e njoftimit, shërbimet e Policisë Kurbin kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje. Në mbështetje të tyre kanë shkuar edhe Forcat Operacionale të DVP Lezhë dhe FNSH Shkodër.

Janë ngritur pika kontrolli, si dhe vijon kontrolli i zonës, me qëllim lokalizimin dhe kapjen e autorëve të dyshuar", shkruhet në njoftimin e policisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga