LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

I burgosuri akuza policisë greke/ “Na rrahin, më pas na grabisin shtëpitë tona”

22 Mars 2023, 17:28, Kronika CNA

I burgosuri akuza policisë greke/ “Na rrahin, më pas na grabisin

Shoku i qelisë së Saimir Zefit, Niko Kordhishti, ka ngritur akuza mbi policinë greke duke thënë se përveç se efektivët ushtrojnë dhunë ndaj tyre, iu grabisin edhe shtëpitë e tyre. 

Kordhishti gjatë një interviste me Odeta Dume është shprehur se ai është dënuar pa arsye vetëm se ishte shqiptar.

 “Jam kuzhinier ekselent jam dënuar kot fare, vetëm se jam shqiptar, ky është një shtet i korruptuar që nuk ua gjejmë anë nga burgim, vetëm shteti jonë mund të na ndihmojë. Këtu në burgjet greke 60% e të dënuarve janë të dënuar me racizëm, të dhunuar nga policia, më kanë marrë në shtëpi dhe më ka dhunuar policia. Unë jam dënuar për vjedhje dhe grabitje, por as nuk kam vjedhur dhe as nuk kam bërë grabitjes, nuk më akuzon kush, vetëm gjykata më thotë. Na rrahin dhe na grabisin shtëpitë tonë policët grekë”, tregon shoku i tij./CNA

Lajmet e fundit nga