LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kërcënon familjarët me armë/ Arrestohet 41-vjeçari

21 Mars 2023, 09:48, Kronika CNA
Kërcënon familjarët me armë/ Arrestohet 41-vjeçari
Foto ilustruese

Policia ka vënë në pranga shtetasin me inicialet J.Xh., 41 vjeç.

Ky shtetas ka kanosur me armë zjarri familjarët, pas një konflikti për motive të dobëta.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6, pas marrjes së njoftimit për një shtetas që kishte kanosur me armë zjarri, familjarët e tij, në lagjen 'Misto Mame', menjëherë kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar 'Afternoon'.   

Në kuadër të këtij operacioni u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit:  

- J. Xh., 41 vjeç, banues në Kombinat.

Shtetasi J. Xh., mbrëmjen e djeshme, gjatë një konflikti për motive të dobëta, ka kanosur familjarët e tij, me armë zjarri (kallashnikov), e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale. 

Vijon puna nga grupi hetimor, për sqarimin e plotë të rrethanave të kësaj ngjarjeje”, njofton policia./ CNA.al 

Lajmet e fundit nga