LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja e Vajdin Lames/ Luftar Reçi dëshmon në GJKKO

20 Mars 2023, 10:14, Kronika CNA

Vrasja e Vajdin Lames/ Luftar Reçi dëshmon në GJKKO

Gjykata e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar po zhvillon procesin për vrasjen e Vajdin Lames dhe Klodian Saliut, ku pritet që të dëshmojë edhe Luftar Reci.

Seanca do të zhvillohet me dyer të mbyllura, pasi argumentohet se mund të ketë cenim të sigurisë së dëshmitarit si dhe mund të publikohen të dhëna, të cilat mund të ndalojnë procesin e hetimit.

Të pandehur për këto dy vrasje janë marrë, Viktor Ymeri, Emiljano Shullazi, Plaurent Dervishaj, Lulzim Berisha, Indrit Rusi, Indrit Taullai dhe Luftar Reci./CNA

Lajmet e fundit nga