LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjykata e la të lirë/ Flet nëna lehonë: Kam qarë natë e ditë, nuk e përballoja dot

18 Mars 2023, 14:48, Kronika CNA

Gjykata e la të lirë/ Flet nëna lehonë: Kam qarë

Nëna lehonë Diana Bahçja është tashmë është rikthyer pranë foshnjes së saj të porsalindur, pas arrestimit nga policia.

Gjatë një deklarate për mediat Diana është shprehur se ditët që ka qenë në qelinë e burgut vetëm ka qarë dhe qëndronte e ndarë nga gratë e tjera.

“Për mua ishte shumë e vështirë nuk e përballoja dot. Me zor kam ndenjur duke qarë ditë e natë. Nuk donin t’ia dinin që spo kisha lindur kur me arrestuan. Kam ndenjur 3-4 në Shkodër pastaj më mori policia e Tiranës. Nuk kam qenë në dijeni as për gjobën as për dënimin. Në burg kam ndenjur vetëm nuk kam pasur lidhje me gratë e tjera”, tha ajo.

Kujtojmë se Diana Bahçja u arrestua nga policia e Shkodrës më 7 mars pasi gjykata e Tiranës i kishte vendosur një gjobë prej 250 mijë lekësh në vitin 2020 që ia konvertoi pas tre vitesh në dënim me 50 ditë burg. Gjykata e pezulloi vendimin duke e liruar nënën lehonë dhe më 14 prill pritëet që kjo e fundit të vendosë në lidhje me gjobën që duhet të paguajë Bahçja./CNA

Lajmet e fundit nga