LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U kap me mbi 113 mijë euro në makinë/ Lihet në burg efektivi i RENEA-s

18 Mars 2023, 10:32, Kronika CNA
U kap me mbi 113 mijë euro në makinë/ Lihet në burg efektivi
Efektivi i RENEA-s, Altin Morina

Efektivi i RENEA-s, Altin Morina, i cili u kap disa ditë më parë me mbi 113 mijë euro në makinën e tij, ka dalë sot para gjykatës.

Mësohet se për Morinën është marrë masa e sigurimit të arrestit me burg.

Kujtojmë se efektivi, me detyrë Shef i Stërvitjes te Reparti Special Renea, u vu në pranga te Kodra e Diellit më 14 mars.

Gjatë kontrollit të automjetit u gjet në serdiljen e pasagjerit, në vendin e parë të automjetit, një qese plasmasi brenda të cilës kishte lekë, euro dhe paund.

Nga numërimi rezultoi se në qesen e plasmasit kishte rreth 113 mijë euro, rreth 290.00 lekë të rinj dhe 80 paund, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Ndaj Morinës u ngritën akuzat për veprat penale “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”, “Fshehja e të ardhurave”  dhe “Shpërdorimi i detyrës”./ CNA

Lajmet e fundit nga