LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrau ish-bashkëshorten/ Gjykata merr vendimin për Elton Metajn

16 Mars 2023, 16:50, Kronika CNA

Vrau ish-bashkëshorten/ Gjykata merr vendimin për Elton Metajn

Gjykata e Fierit ka caktuar masën burgim të përjetshëm për shtetasin Elton Metaj, i cili vrau ish-bashkëshorten e tij Sabrina Bengaj në vitin 2021.

Metaj ekzekutoi ma kallashnikov ish-gruan në banesën e kësaj të fundit në Zhupan të Fierit.

Vrau ish-bashkëshorten/ Gjykata merr vendimin për Elton Metajn

Ai shkoi në shtëpinë e ish-bashkëshortes dhe e qëlloi për vdekje, ndërkohë që kjo e fundit po konsumonte darkën.Ndërkohë, në 20 shtator të vitit 2021 për më shumë se 5 orë Elton Meta në kërcënimin e armës mbajti peng ish-bashkëshorten dhe familjen e saj në banesën e tyre, duke qëlluar dy herë në ajër.

Ai u neutralizua nga Renea dhe u dorëzua. 31-vjecari u prangos dhe ndaj tij u ngritën 3 akuza, dhunë në familje, kundërshtim të forcave të policisë dhe armëmbajtje pa leje./CNA

Lajmet e fundit nga