LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U kap me mbi 113 mijë euro në makinë/ Zbulohet identiteti i efektivit të RENEA-s

15 Mars 2023, 11:43, Kronika CNA
U kap me mbi 113 mijë euro në makinë/ Zbulohet identiteti i
Altin Morina

Është zbardhur identiteti i efektivit të RENEA-s,  i cili u kap një ditë më parë me mbi 113 mijë euro në makinën e tij.

Efektivi i arrestuar, është shtetasi Altin Morina.

Në kuadër të operacionit, te Kodra e Diellit, shërbimet e Forcës së Posaçme Shqiponja konstatuan dhe shoqëruan në ambientet e DVP Tiranë automjetin e dyshuar sëbashku me drejtuesin e tij shtetasin Altin Morina, 43 vjec, banues në Tiranë, me detyrë Shef i Stërvitjes te Reparti Special Renea.

Gjatë kontrollit dhe kryrjes së automjetit rezultoi se në serdiljen e pasagjerit, në vendin e parë të automjetit, ndodhej një qese plasmasi brenda të cilës kishte lekë, euro dhe paund.

Nga numërimi rezultoi se në qesen e palsmasit kishte rreth 113 mijë euro, rreth 290.00 lekë të rinj dhe 80 paund, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore të kryera nga strukturat hetimore të DVP Tiranë u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit A. M., dhe materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprime të mëtejshme për vepra penale “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”, “Fshehja e të ardhurave”  dhe “Shpërdorimi i detyrës”.

Lajmet e fundit nga