LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Anila Hoxha “u tërheq veshin” institucioneve/ Masakra e Kamzës dhe atentati i “Don Boskos” tregojnë mosfunksionim

14 Mars 2023, 16:09, Kronika CNA
Anila Hoxha “u tërheq veshin” institucioneve/ Masakra e
Gazetarja Anila Hoxha

Gazetarja Anila Hoxha ka fajësuar institucionet e drejtësisë për dy ngjarjet e rënda të ndodhura dy javë, masakrën e Kamzës nga Dan Hutra dhe atentatin në “Don Bosko” në lokalin e Fatjon Muratit.

Hoxha tha se lënia e lirë e Dan Hutrës dhe e Fatjon Muratit tregon mosfunksionim të institucioneve.

“Është një mosfunksionim total i të gjitha institucioneve, qoftë për rastin e Muratit, qoftë për atë të Hutrës. Duhet të mbahen në kontroll të vazhdueshëm.

Të dyja ngjarjet shkojnë në harmoni në kuptimin negativ të prokurorisë, e cila pavarësisht se ka informacione për Muratajn se është person i rrezikshëm thotë se nuk është i rrezishëm. Gjykata thoshte se ky person nuk është i dënuar dhe prokuroria e cilëson të parrezikshëm”, u shpreh ajo në një intervistë me Juli Xhokaxhin./ CNA.al

Lajmet e fundit nga