LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjendet e bllokuar nëndetësja në Spanjë/ Përdorej për trafik ndërkombëtar kokaine në Evropë

14 Mars 2023, 20:44, Kronika CNA

Gjendet e bllokuar nëndetësja në Spanjë/ Përdorej

Një nëndetëse e bllokuar është nxjerrë ditën e sotme nga autoritetet spanjolle.

"Reuters" raporton se nëndetësja u gjet në shtratin e një grykëderdhjeje në rajonin veriperëndimor të Galicisë dhe përdorej për trafik ndërkombëtar kokaine në Evropë.

Por gjatë kontrolleve, policia nuk ka gjetur asgjë brenda kësaj nëndetëseje.

Pamjet e publikuara nga policia tregojnë momentin kur tërhiqet me vinç mjeti ujor. Nga ky operacion deri më tani nuk është bërë anjë arrestim, pasi nuk dihet vendndodhja e ekuipazhit.

Kjo nëndetëse u pikas mëngjesin e së hënës nga ekuipazhet e anijeve të peshkimit, të cilët kishin vënë re një derdhje të vogël vaji.

Kujtojmë se në vitin 2019 u zbulua një tjetër mjet ujor që transportonte mbi 3 ton kokainë kolumbiane dhe që u braktis nga piloti i saj në një grykëderdhje të Galicisë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga