LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shokët e Stresit me shpejtësi skëterrë/ “Fluturojnë” me 305 kilometra në orë në tunelin e Kalimashit

14 Mars 2023, 23:13, Kronika CNA

Shokët e Stresit me shpejtësi skëterrë/

Shqipëria u trondit disa ditë më parë nga një aksident tragjik në mbikalimin e Saukut, ku një makinë me shpejtës skëterrë “fluturoi” dhe nga ra mbikalimi mbi një automjet tjetër.

Por ndonëse aksidenti pati pasoja tragjike, udhëtimi me shpejtësi duket se është kthyer në një trend në rrjetin social “TikTok”.

Kanë qenë dy personazhe të njohur të “TikTok” ata që janë parë së fundmi të ecin me shpejtësi marramendëse në tunelin e Kalimashit.

Bëhet fjalë për Aleks Vishën dhe Kleviol Ahmetin, dy miqtë e reperit Arkimed Lushaj, të cilët tregojnë se kilometrazhi shënon plot 305 në orë.

Teksa ecin skëterrë ma makinën e tyre luksove, Visha dhe Ahmeti rrezikojnë të përplasen me një tjetër automjet tip “Mercedes Benz”, por fatmirësisht frenojnë në kohë duke shmangur një tjetër tragjedi.

Në një moment Klevioli i drejtohet shokut të tij me fjalët: “Aleks na vrave, të kam vëlla. Bravo Aleks, bravo”.

Kjo nuk është hera e parë që personave të njohur të rrjeteve sociale publikojnë video të tilla, që në fakt përveçse nuk edukojnë, japin shembuj jo të mirë për adoleshentët./ CNA.al

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Arena e gjithe shqiptarve????????? (@arena_al1)

Lajmet e fundit nga