LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“I pata dalë borxhit me kohë!”/ Artan Hoxha ironizon Lefter Allën

15 Mars 2023, 22:12, Kronika CNA
“I pata dalë borxhit me kohë!”/ Artan Hoxha ironizon
Gazetari Artan Hoxha

Gazetari Artan Hoxha ka reaguar për arrestimin e kryebashkiakut socialist të Bulqizës, Lefter Allës për llogari të SPAK.

Në një status në rrjetet sociale, Hoxha thotë me tone ironike se i pati dalë borxhit me kohë.

Ai deklaron se nëse nuk do të kishte ikur vetë nga posti i kryebashkiakut, sot nuk do të përfundonte në burg.

“Edhe i pata dalë borxhit me kohë!!!

Të kishte ikur që në atë kohë sot nuk do përfundonte në burg…

SPAK arreston kryetarin e Bashkisë Bulqizë, Lefter Alla, i akuzuar për korrupsion dhe abuzime me tendera publik…”, shkruan ai.

Kështu Hoxha i kujton kryebashkiakut socialist videon që ai i publikoi në vitin 2019. Asokohe gazetari e akuzoi se Alla ishte konsumator i lëndëve narkotike dhe për këtë çështje u kryen hetime nga SPAK.

Hetimet pushuan pasi testi i drogës e nxori jo konsumues të lëndëve narkotike. Gjithashtu, SPAK në atë kohë doli në konkluzionin se filmimi nuk është marrë drejtpërdrejtë nga pajisja regjistruese, por është regjistruar me aparat celular, nga ekrani i një kompjuteri dhe nuk mund të përcaktohej qartë data dhe ora reale e regjistrimit, si dhe nuk mund të identifikoheshin personat që shfaqeshin në të./ CNA.al

“I pata dalë borxhit me kohë!”/ Artan Hoxha ironizon

Lajmet e fundit nga