LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E rëndë në Sarandë/ I mituri mbytet në liqenin e Mursisë

16 Mars 2023, 14:44, Kronika CNA

E rëndë në Sarandë/ I mituri mbytet në liqenin e

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Shëndelli të Konispolit ku një i mitur 4-vjeçar është mbytur në liqenin e Mursisë.

Familjarët sapo e kanë parë kanë vrapuar për ta nxjerrë ku dhe e kanë transportuar me urgjencë drejt spitalit në Sarandë.

Por për fat të keq pavarësisht përpjekjeve të mjekëve fëmija 4-vjeçar nuk ka mundur të rikthehet në jetë.

Njoftimi i plotë i policisë:

Rreth orës 13:40, dyshohet se është mbytur aksidentalisht, në liqenin e Mursisë, Konispol, një shtetas i mitur 4 vjeç, banues në fshatin Shëndelli, i cili ka qenë duke qëndruar me familjarët e tij, në afërsi të liqenit. Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes./CNA.al

Lajmet e fundit nga