LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

44-vjeçarit i shpërthen predha e artilerisë në dorë/ Përfundon në spital

16 Mars 2023, 16:51, Kronika CNA

44-vjeçarit i shpërthen predha e artilerisë në dorë/

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur rreth orës 14:30, në lagjen nr. 17, Durrës.

Shtetasi me iniciale R.N., 44 vjeç, dyshohet se është dëmtuar aksidentalisht, nga një djegore fundore e vjetër e predhave të artilerisë, të cilën e kishte gjetur në një kosh mbeturinash.

Kjo djegore i ka plasur në dorë kur ka tentuar ta hapë. 44-vjeçari është dërguar në spital për ndihmë mjekësore dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkaq, grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të kësaj ngjarjeje./ CNA.al

Lajmet e fundit nga