LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I shpëtoi aksidentit “për një fije”/ Kapet shoku i Stresit që “fluturonte” në tunel me Lamborghini

17 Mars 2023, 19:45, Kronika CNA

I shpëtoi aksidentit “për një fije”/ Kapet shoku i

Disa ditë më parë në rrjete sociale qarkulloi një video e Aleks Vishës dhe Kleviol Ahmetit, dy miqtë e reperit Arkimed Lushaj, të lëviznin me shpejtësi skëterrë.

Ata lëviznin me një automjet tip “Lamborghini” me 305 kilometra në orë në tunelin e Kalimashit.

Por disa ditë pasi kjo video u bë virale në rrjet, policia njofton se mbrëmjen e sotme ka shoqëruar njërin prej dy miqve të Stresit.

Konkretisht policia ka marrë në komisariat Aleks Vishën, ndërsa ka ndaluar makinën “Lamborghini”.

Njoftimi i plotë:

Qarkulloi me shpejtësi 305km/h, në tunelin e Kalimashit, Policia Rrugore e Tiranës identifikon dhe bllokon automjetin "Lamborghini".

Shoqërohet në Komisariatin Rajonal të Policisë Rrugore Tiranë, drejtuesi i automjetit, shtetasi A. V.

Pas publikimit në rrjetet sociale, të një videoje në të cilën shfaqej një automjet që qarkullonte me shpejtësi 305 km/h, Policia Rrugore e Tiranës ka intensifikuar punën për identifikimin e automjetit dhe të drejtuesit të tij. Në bazë të pamjeve filmike të siguruara, është identifikuar dhe ndaluar automjeti tip "Lamborghini" me drejtues shtetasin A. V., të cilin e Policia e ka shoqëruar në Komisariat.

Ndaj drejtuesit të automjetit u mor masë administrative 100 000 lekë të rinj.

Policia Rrugore e Tiranës apelon për drejtuesit e automjeteve që të zbatojnë me rigorozitet rregullat e qarkullimit rrugor dhe apelon gjithashtu për ndalimin e publikimeve që kanë karakter joedukativ për sigurinë rrugore./ CNA

Lajmet e fundit nga