LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Trafikantëve u hyn frika në palcë nga DEA?/ Artan Hoxha: Më kanë shkuar, rivalët mund të shesin informacion

16 Mars 2023, 22:46, Kronika CNA
Trafikantëve u hyn frika në palcë nga DEA?/ Artan Hoxha: Më
Gazetari Artan Hoxha

Trafikantët janë të frikësuar nga ardhja e DEA-s amerikane në Tiranë. Këtë gjë e ka bërë të ditur gazetari Artan Hoxha, i cili tregoi se ka marrë mesazhe nga personat e përfshirë në aktivitet kriminal.

Ai deklaroi në emisionin e Ylli Rakipin se trafikantët kanë frikë se mos rivalët shesin informacion për ta te DA amerikane.

"Për DEA-n më kanë shkuar trafikantët sepse mendon se rivali i tij do ia shesë informacionin. Kjo tregon se autoritetet shqiptare janë jashtë loje se kanë anashkaluar burimet zyrtare, ndaj thotë që na e jepni direkt ne. Problemi është sa të dali i pari. DEA nuk ndjek faktorët lokalë, por rajonalë dhe globalë. I interesojnë sasitë e mëdha të kokainës.

Kjo është goditja më e fortë. Këtë gjë e ka bërë në Kolumbi, Ekuador dhe në Meksikë. Në Shqipëri nuk jemi në atë nivel, por sot jemi para këtij fakti. DEA tani do përdori burime e hapura. Sistemi i besueshmërisë që ka sistemi ynë për mua është i rrënuar. Mua më thoshin njerëzit na gjej numrin e telefonit se kam komshiun”, tha Hoxha./ CNA

Lajmet e fundit nga