LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Benz-at” përplasen me njëri-tjetrin/ Lëndohet këmbësori

19 Mars 2023, 18:19, Kronika CNA

“Benz-at” përplasen me njëri-tjetrin/ Lëndohet

Një aksident ka ndodhur në Dibër në afërsi të “kryqëzimi të Bolonjës”.

Policia bën me dije se dy makina janë përplasur me njër-tjetrën ku ka mbetur i lënduar një këmbësor, i cili gjendej në vendngjare.

Bëhet fjalë për shtetasin me iniciale N.N, ky i fundit është dërguar menjëherë në spital ku dhe ka marrë ndihmë mjekësore.

Njoftim i plotë policie:

Dibër/ Informacion paraprak

Rerh orës 17.35, në vendin e quajtur “kryqëzimi i Bolonjës”, qyteti i Peshkopisë, automjeti tip “Benz”, me drejtues shtetasin L.K ., është përplasur me një automjet tjetër tip ‘Benz’, me drejtues shtetasin Xh. Zh.

Si pasojë e përplasjes janë shkaktuar dëme materiale si dhe është lënduar lehtë shtetasi N.N,(këmbësor), i cili po merr ndihmë mjekësore në spital.

Dy drejtuesit e mjeteve janë shoqëruar në Komisariat ndërsa grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit./CNA

Lajmet e fundit nga