LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Po punonin tokën dhe u shpërthen granata/ Plagosen tre persona në Përrenjas

19 Mars 2023, 13:23, Kronika CNA
Po punonin tokën dhe u shpërthen granata/ Plagosen tre persona në
Foto ilustruese

Në fshatin Kakavec, Bashkia Përrenjas, rreth orës 12:00, shtetasi O. E. dhe shtetaset Y. B. dhe D. B., duke punuar tokën me bel, aksidentalisht ka shpërthyer, dyshohet, një granatë e vjetër dhe për pasojë, këta shtetas janë plagosur në gjymtyrët e poshtme, janë transportuar menjëherë në spital dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Në momentin e shpërthimit të granatës, kanë qenë duke punuar edhe 2 vëllezërit, bashkëshortët e shtetaseve të mësipërme, të cilët nuk kanë pësuar dëmtime.

Grupi hetimor vijon punën në vendngjarje për sqarimin e plotë të rrethanave të këtij rasti.

Lajmet e fundit nga