LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dhunuan infermierin në Berat/ Shpallen në kërkim 2 persona

18 Mars 2023, 15:43, Kronika CNA

Dhunuan infermierin në Berat/ Shpallen në kërkim 2 persona

Policia e Beratit ka arrestuar dy të rinj pasi kanë dhunuar infermirin në Berat.

Bëhët fjalë për shtetasit K.Sh., 22 vjeç dhe E.N., 20 vjeç.

Policia bën me dije se arsyeja e dhunimit të infermierit ishte pasi ky i fundit u kishte zënë rrugën në shkallët në Spitalin Rajonal të Bëeratit.

Njoftim i plotë i policisë:

Berat

Nga specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Berat, u referuan materialet hetimore në Prokurori dhe u shpallën në kërkim për veprën penale "Goditje për shkak të detyrës", kryer në bashkëpunim, shtetasit K.Sh., 22 vjeç dhe E.N., 20 vjeç, të dy banues në Berat, pasi për motive të dobëta dhe me pretendimin se u kishte zënë rrugën nëpër shkallët e Spitalit Rajonal Berat, kanë goditur me grushta infermierin i cili ishte në shërbim shtetasin E.Sh.

Materialet në ngarkim të këtyre shtetasve i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme./CNA

Lajmet e fundit nga