LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksidentet në vend/ Policia apel drejtuesve të mjeteve

18 Mars 2023, 22:55, Kronika CNA

Aksidentet në vend/ Policia apel drejtuesve të mjeteve

Udhëtoni me jetën në mendje, mos fluturoni të arrini aksidentin dhe të dëmtoni jeten dhe shëndetin tuaj e të përdoruesve të tjerë të rrugës!

Respektoni sinjalistikën rrugore, udhëtoni me shpejtësi brenda limiteve të lejuara që mbërritja në destinacion të jetë e sigurtë!

Mos drejtoni mjetin nën efektin e alkoolit apo më keq akoma, duke qenë në gjendje të dehur! Alkooli mpin trurin dhe vret jetën.

Vendosni rripin e sigurimit dhe mos përdorni celularin gjatë drejtimit të mjetit!

Në të gjitha rrugët e vendit 24/7, vijojnë kontrollet me makinat inteligjente, radarët automatikë dronët, kamerat dhe alkool-testuesit, me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore.

Kontribuoni të gjithë për sigurinë rrugore./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga