LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksident në autostradën Fushë Krujë-Milot/ Raportohet për një viktimë dhe të plagosur

21 Mars 2023, 07:53, Kronika CNA
Aksident në autostradën Fushë Krujë-Milot/ Raportohet
Foto ilustruese

Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në autostradën Fushë Krujë-Milot.

Mësohet se nga aksidenti ka humbur jetën një person, ndërsa ka edhe të plagosur.

Mësohet se një automjet është përplasur me mbrojtëset metalike të rrugës. Dyshohet se shkak i aksidentit ka qenë shpejtësia tej normave të lejuara.

"Në orët e para të mëngjesit, në autostradën Fushë Krujë-Thumanë, një automjet me drejtues shtetasin J. K., 34 vjeç, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe për pasojë automjeti është përplasur me trafikndarësen.

Nga përplasja e automjetit me trafikndarësen ka humbur jetën pasagjeri, shtetasi L. D, rreth 50 vjeç.

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e rrethanave të aksidentit", njofton policia. / CNA.al

Lajmet e fundit nga