LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ankimimi i familjarëve/ Apeli i GJKKO-së lë në fuqi sekuestrimin e pasurive të Martinajt

20 Mars 2023, 14:35, Kronika CNA
Ankimimi i familjarëve/ Apeli i GJKKO-së lë në fuqi
Foto ilustruese

Apeli i GJKKO-së ka lënë në fuqi vendimin për sekuestrimin e pasurive të Ervis Martinajt.

Sipas asaj që raportohet në media, Apeli i GJKKO-së nuk legjitimoi avokatët për Ervis Martinajn, sepse ishte firmosur nga familjarët dhe jo nga vetë 40-vjeçari.

Martinajt i janë sekuestruar 34 pasuri më 15 shkurt. Pjesa më e madhe e tyre janë vënë në emër të familjarëve.

Bëhet fjalë për apartamente, toka, aksione kompanish e automjete./ CNA.al

Lajmet e fundit nga