LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shtyhet procesi për Shullazin/ Zbardhet arsyeja

20 Mars 2023, 14:52, Kronika CNA

Shtyhet procesi për Shullazin/ Zbardhet arsyeja

Gjykata e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka shtyrë procesin gjyqësor për Emiljano Shullazin.

Mësohet se avokatëve do t’u jepet kohë për të pyetur dhe për t'u ballafaquar me të penduarin Luftar Reçi.

Seanca është zhvilluar me dyer të mbyllura, pasi argumentohej se mund të ketë cenim të sigurisë së dëshmitarit si dhe mund të publikohen të dhëna, të cilat mund të ndalojnë procesin e hetimit.

Të pandehur për këto dy vrasje janë marrë, Viktor Ymeri, Emiljano Shullazi, Plaurent Dervishaj, Lulzim Berisha, Indrit Rusi, Indrit Taullai dhe Luftar Reci./CNA

Lajmet e fundit nga