LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Abuzimi me tenderin në Bulqizë/ GJKKO rikonfirmon masën arrest me burg për zyrtarin e bashkisë

21 Mars 2023, 09:58, Kronika CNA
Abuzimi me tenderin në Bulqizë/ GJKKO rikonfirmon masën arrest me
Foto ilustruese

GJKKO ka rikonfirmuar masën arrest me burg për Leonard Daçin, juristin e Bashkisë Bulqizë emri i të cilit u përmend në abuzimin me tenderin për ujësjellësin, me vlerë mbi 322 milionë lekë të rinj.

Daçi u vetëdorëzua të shtunën në Gjykatën e Posaçme, në prani të avokatit të tij.

Kujtojmë se ndër të arrestuarit ishte dhe kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla, i cili akuzohet për “shpërdorim detyre”  dhe “Shkelja e barazisë së pjesëmarrësve në tendera apo ankande publike”.

Lajmet e fundit nga