LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Masakra në “Don Bosko”/ Tonin Vocaj: Kemi informacione për persona të përfshirë në këtë ngjarje

22 Mars 2023, 11:39, Kronika CNA
Masakra në “Don Bosko”/ Tonin Vocaj: Kemi informacione për
Drejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, Tonin Vocaj

Drejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, Tonin Vocaj, teksa është pyetur nga gazetarët në lidhje me ngjarjen në "Don Bosko", ka deklaruar se për këtë çështje është ngritur një grup hetimor. 

Sipas Vocajt, ka informacione edhe për persona konkretë të përfshirë në këtë ngjarje, por për shkak të sekretit hetimor nuk mund të jepen detaje.

“Vazhdon të funksionojë një grup hetimor nën drejtimin e prokurorit, i cili do të marrë kohën e nevojshme. Policia ka informacione edhe për persona konkretë të përfshirë në këtë ngjarje, por për shkak të sekretit hetimor nuk mund të japim detaje, por kur të kemi përparime do t'ua bëjmë me dije mediave dhe publikut”, tha ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga