LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përplasi këmbësoren dhe ia mbathi nga vendngjarja/ Prangoset ish-drejtori i doganës në Fier

21 Mars 2023, 13:55, Kronika CNA
Përplasi këmbësoren dhe ia mbathi nga vendngjarja/ Prangoset
Foto ilustruese

Policia ka vënë në pranga ish-drejtorin e doganës së Fierit, A.L., pasi u përfshi në aksident një ditë më parë.

Sipas policisë, ai ka përplasur një këmbësore dhe ia ka mbathur nga vendi i ngjarjes, duke u përfshirë më vonë në një tjetër aksident.

 “Aksidentoi një këmbësore, me automjetin që e drejtonte në gjendje të dehur, u largua nga vendi i ngjarjes dhe më pas përplasi një automjet, vihet në pranga 46-vjeçari.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor të DVP Vlorë arrestuan në flagrancë shtetasin A. L., 46 vjeç, banues në Vlorë, për veprat penale 'Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt', 'Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor' dhe 'Largimi nga vendi i aksidentit'.

Ky shtetas, ditën e djeshme, duke drejtuar automjetin tip 'Volkswagen', në gjendje të dehur, në rrugën 'Gjergj Kastrioti', ka aksidentuar shtetasen I. S., 66 vjeçe, banuese në Vlorë, është larguar nga vendi i aksidentit dhe ka vijuar lëvizjen, në këtë aks rrugor, ku më pas ka përplasur automjetin tip 'Peugeot' me drejtues shtetasin B. C., 63 vjeç, banues në Vlorë. 

Shtetasja I. S. dhe shtetasi B. C. ndodhen në spital, jashtë rrezikut për jetën”, njofton policia./ CNA.al

Lajmet e fundit nga