LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Shqiponjat" kapin një person pa patentë/ Kishte në makinë maskë dhe shkop metalik

26 Mars 2023, 10:33, Kronika CNA
"Shqiponjat" kapin një person pa patentë/ Kishte në
Foto nga aksioni i policisë

Qarkullonte me automjet, pa leje drejtimi dhe mbante në makinë maskë e shkop metalik si të Policisë, vihet në pranga 26-vjeçari.

Shërbimet e Forcës së Posaçme "Shqiponja" (Seksioni i Shigjetave) kanë ndaluar një automjet në rrugën “Njazi Meka”, në Babrru.

Gjatë kontrollit rezultoi se drejtuesi me iniciale A. H., 26 vjeç, banues në Babrru, nuk kishte leje drejtimi, pasi ajo i ishte hequr përfundimisht dhe i riu duhet të rifutej në kurs, për t'u ripajisur me leje drejtimi.

Gjithashtu, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një maskë të zezë dhe një shkop metalik si ato të Policisë.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit A. H., dhe materialet i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme procedurale, për veprat penale “Drejtimi i automjeteve në gjendje të dehur apo pa dëshmi” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve te ftohta”./ CNA.al

Lajmet e fundit nga