LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Autobusi del nga rruga në Tiranë/ Raportohet për persona të lënduar

26 Mars 2023, 16:02, Kronika CNA

Autobusi del nga rruga në Tiranë/ Raportohet për persona të

Një aksident ka ndodhur pranë zonës së Saukut në Tiranë.

Policia raporton se një autobus i linjës së Krrabës ka dalë nga rruga dhe më pas është kthyer përmbys.

Nga ky aksident janë lënduar lënduar tre persona.

Nga informacionet bëhet me dije se personat e lënduar fatmirësisht janë jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i plotë i policisë:

Më datë 26.03.2023, rreth orës 15:45, në Rrugën e Elbasanit, shtetasi G. Q., 42 vjeç, duke drejtuar autobusin e linjës së Krrabës, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e autobusit dhe si pasojë autobusi ka dalë nga rruga dhe është përmbysur.

Si pasojë janë dëmtuar 3 shtetas të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Pas testit të alkoolit, drejtuesi i autobusit nuk ka rezultuar nën efektin e pijeve alkoolike.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e ambulancës dhe shërbimet e Policisë./CNA

Lajmet e fundit nga