LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

3 policë, sherr me efektivët e “Shqiponjave”/ Tonin Vocaj u vë “fshesën”

26 Mars 2023, 12:24, Kronika CNA
3 policë, sherr me efektivët e “Shqiponjave”/ Tonin Vocaj
Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë

Drejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, Drejtues i Parë Tonin Vocaj, ka pezulluar nga detyra 3 punonjës policie që kanë bërë sherr me disa efektivë të Forcave Shqiponja.

Bëhet fjalë për punonjësit e Policisë:

- Inspektor H. S., me detyrë ndihmësspecialist për Policimin në Komunitet në Komisariatin Nr. 1;

- Inspektor M. S., me detyrë ndihmësspecialist për Hetimin e Krimeve në Komisariatin Nr. 2;

-  D. S., me detyrë ndihmësspecialist për Policimin në Komunitet në Komisariatin Nr. 3.

Gjithashtu, Drejtoria e Standardeve Profesionale në Policinë e Shtetit, ka nisur hetimin disiplinor, si dhe është njoftuar dhe AMP pasi:

Më datë 25.03.2023, rreth orës 23:55, në Rrugën "Bardhyl", shërbimet e Forcës së Posaçme Shqiponja, kanë konstatuar tre shtetasit e mësipërm në gjendje të dehur, duke debatuar me njëri-tjetrin si dhe gjatë shoqërimit kanë kundërshtuar punonjësit e Policisë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga