LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sulmi ndaj "Top Channel"/ Eksperti Karamuço zbulon detajin, ja me çfarë lidhet ngjarja kriminale

28 Mars 2023, 07:55, Kronika CNA
Sulmi ndaj "Top Channel"/ Eksperti Karamuço zbulon detajin, ja
Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço, ka zbuluar detaje në lidhje me sulmin ndaj "Top Channel".

Gjatë një interviste, Karamuço u shpreh se po bëhet një hetim i hollësishëm për këtë ngjarje ku është përfshirë elita e policisë.

Karamuço deklaroi se ky sulm nuk ka lidhje me asnjë program apo personazh konkret në "Top Channel", por është një sulm ndaj fjalës së lirë, nga persona që kanë kryer prej kohësh shantazhe.

Unë kam shkuar një orë pasi ndodhi ngjarja. Ka qenë shumë rastësisht, po kthehesha nga aeroporti dhe më ka lajmëruar policia. Ishte detyrim moral. Kam qenë ndër të parët që ka mbërritur aty, kam parë punën e madhe që është bërë, është përfshirë elita e policisë.

Ajo ngjarje është shumë e rëndë, që paraprakisht s’ka lidhje me asnjë personazh apo program. Ka lidhje vetëm me fjalën e lirë dhe me ata njerëz që duan ta shantazhojnë fjalën e lirë. Ne sot kemi përballë pushtetin e krimit. Ai nuk duhet të jetë në mazhorancë, por duhet të jetë në minorancë”, tha Karamuço./ CNA.al

Lajmet e fundit nga