LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjyqi për vrasjen e Pjerin Xhuvanit/ Prokuroria e Elbasanit kërkon të dëshmojë Gazment Bardhi

28 Mars 2023, 10:53, Kronika CNA
Gjyqi për vrasjen e Pjerin Xhuvanit/ Prokuroria e Elbasanit kërkon
Foto ilustruese

Sot zhvillohet seanca për gjykimin e ish-efektivit Arbër Paplekaj, i akuzuar për vrasjen e Pjerin Xhuvanit.

Mësohet se Prokuroria e Elbasanit ka kërkuar që në seancë të thirret për të dëshmuar deputeti i PD-së, Gazment Bardhi.

Pas kërkesës së organit të akuzës, trupi gjykues është tërhequr për vendim.

Në seancat gjyqësore kanë dëshmuar dhjetëra persona dhe janë thirrur për të dëshmuar edhe disa të tjerë që nuk janë paraqitur ende në sallën e gjyqit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga