LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

I mituri bie nga 3 metra lartësi/ Merret në hetim administratori i pishinave

4 Korrik 2022, 12:11, Kronika CNA
I mituri bie nga 3 metra lartësi/ Merret në hetim administratori i
Foto ilustruese

Administratori i një kompleksi pishinash në Mat është marrë nën hetim pasi dyshohet se nuk ka respektuar rregullat e mbrojtjes në punë.

Shkak mësohet se është bërë incidenti me një të mitur, i cili është rrëzuar nga një lartësi 3 metra.

I mituri po merr aktualisht asistencë mjekësore, jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi:

Specialistët për Hetimin e Krimit të Komisariatit të Policisë Mat referuan materialet në Prokurori për shtetasin D. Gj., banues në Burrel, administrator i një aktiviteti privat (pishinë), pasi dyshohet nuk ka respektuar rregullat e mbrojtjes në punë dhe për pasojë një i mitur është rrezuar nga një lartësi 3 metra. I mituri po merr aktualisht asistencë mjekësore, jashtë rrezikut për jetën./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga