LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U dhunua nga bashkëshorti/ Gruaja tenton vetëvrasjen

3 Korrik 2022, 14:55, Kronika CNA
U dhunua nga bashkëshorti/ Gruaja tenton vetëvrasjen
Foto ilustruese

Një 43-vjeçar nga Dibra ka rënë në prangat e policisë, pasi akuzohet se ka ushtruar dhunë psikologjike dhe fizike ndaj bashkëshortes së tij.

Sipas uniformave blu, pas dhunës, bashkëshortja e tij ka tentuar t’i japë fund jetës duke konsumuar lëndë helmuese.

“Ushtroi dhunë psikologjike dhe fizike ndaj bashkëshortes së tij, vihet në pranga 43-vjeçari.

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Dibër, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit B. M., 43 vjeç, banues në Dibër.

Ky shtetas ka ushtruar dhunë psikologjike dhe fizike ndaj bashkëshortes së tij dhe si pasojë kjo e fundit ka tentuar vetëvrasjen duke konsumuar lëndë helmuese.

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme”-thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga