LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Çmenden” dy persona në Tiranë/ Rrahin gratë dhe përfundojnë në qeli

3 Korrik 2022, 10:51, Kronika CNA
“Çmenden” dy persona në Tiranë/ Rrahin gratë
Foto ilustruese

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë, pasi ushtruan dhunë ndaj bashëshorteve të tyre.

Bëhet fjalë për shtetasit me iniciale F.D., 44 vjeç dhe K.A., 46 vjeç, të dy banues në Tiranë.

Ndaj 44-vjeçarit F. D., rëndon akuza për veprën penale "Dhuna në familje", ndërsa ndaj 46-vjeçarit K. A., "Dhuna në familje" dhe "Veprime në kundërshtim me vendimin e Gjykatës".

Ky i fundit, në kundështrim me vendimin e Gjykatës, ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes, e cila është e pajisur me urdhër-mbrojtjeje./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga