LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Makina përplas këmbësoren/ Humb jetën 55-vjeçarja në Fushë-Krujë

2 Korrik 2022, 12:33, Kronika CNA
Makina përplas këmbësoren/ Humb jetën 55-vjeçarja
Foto ilustruese

Një aksident është shënuar mesditën e sotme në Fushë-Krujë.

Sipas policisë, shtetasi me iniciale M.Xh., teksa ka qenë duke drejtuar mjetin e tij, ka përplasur këmbësoren, shtetasen L.R., 55 vjeçe.

Si pasojë e këtij aksidenti, kjo e fundit ka humbur jetën, ndërsa është bërë arrestimi i shoferit.

Krujë/Informacion paraprak

Rreth orës 12:00, në fshatin Larushk, Fushë Krujë, automjeti me drejtues shtetasin M. Xh., 55 vjeç, ka aksidentuar shtetasen L. R., rreth 55 vjeçe, e cila për pasojë ka humbur jetën.

Drejtuesi i mjetit, shtetasi M. Xh., është shoqëruar në Komisariat, për veprime  të mëtejshme procedurale. 

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit”, njofton policia./CNA.al

Lajmet e fundit nga